ارائه الگوهای ناب دینی نیاز جامعه است
59 بازدید
موضوع: اخلاق و عرفان
مصاحبه کننده : مریم احمدی
نحوه تهیه : فردی
محل انتشار : خبر گذاری ایسنا
یک پژوهشگر دینی:
ارائه الگوهای ناب دینی نیاز جامعه است
سياسي  10:49:55 1394/01/19
941-2385-5 كد خبر
خبر آرشیوی
    

 

یک پژوهشگر دینی، ارائه الگوهای ناب دینی به‌ خصوص حضرت فاطمه (س) را نیاز جامعه دانست و گفت: دنیای امروز تشنه ارائه چنین الگوهایی است.

 

حجت‌الاسلام یحیی جهانگیری‌سهروردی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه زنجان، اظهار کرد: در مکتب اسلام الگوهای ناب و انسانسازی وجود دارد که در صورت توجه میتوانیم به ‌عنوان نمونه از این الگوها در جریان زندگی خود استفاده کنیم.

 

وی افزود: بانوی بزرگوار اسلام حضرت فاطمه (س) به‌ عنوان یک نمونه بارز دینی آن‌قدر از ظرفیت بالایی برخوردار است که میتوانیم در حوزههای مختلف زندگی از آن بهره ببریم.

 

جهانگیری‌سهروردی تصریح کرد: روایات و احادیث مختلفی در ارتباط با مقام حضرت زهرا(س) از زبان ائمه‌اطهار(ع) بیان شده است که جای تأمل دارد، ولی در معرفی به روزتر این شخصیت باید از عملکرد بهتری برخوردار باشیم تا مخاطب با یک نگاه جدیدتر با این شخصیت آشنا شود از ابعاد گوناگون ایشان بهره کافی را ببرد.

 

وی یادآور شد: زمانی ما میتوانیم مقام حقیقی یک زن را دریابیم که مطالعه و نگاه ویژه به شخصیت الگوهای اسلامی به‌ خصوص حضرت فاطمه (س) داشته باشیم.

 

وی در ادامه یادآور شد: با تبلیغ و اطلاع‌رسانی به‌روز و خلاقیت ‌در عرضه اطلاعات میتوانیم شاهد نمود بانوان نمونه در جهان اسلام و همچنین کشورمان باشیم.


انتهاي پیام

http://zanjan.isna.ir/Default.aspx?NSID=5&SSLID=46&NID=53406