نگاه امام رضا(ع) درمعرفی اسلام به جهانیان نگاهی فرامرزی بوده است
108 بازدید
موضوع: اخلاق و عرفاننگاه امام رضا(ع) درمعرفی اسلام به جهانیان نگاهی فرامرزی بوده است
خبرگزاری شبستان: امام رضا(ع) تقریبا تنها امامی بوده اند که گام را ازسرزمین اسلامی بیرون گذاشتند تا فرهنگ اهل بیت (ع) را اشاعه دهند.

حجت الاسلام یحیی جهانگیری سهروردی استاد حوزه و دانشگاه و مبلغ بین المللی حوزه در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان با اشاره به سالروز ولادت امام رضا(ع) گفت: مهمترین مورد در باب زندگی امام رضا (ع) نگاه فرامرزی امام به معرفی اسلام و جامعه دینی بوده است.

وی افزود: امام رضا(ع) تقریبا تنها امامی بوده اند که  گام را ازسرزمین اسلامی بیرون گذاشتند و به نقطه پایانی و مرزی جهان اسلام یعنی ماوراءالنهر آمدند تا فرهنگ اهل بیت (ع) را اشاعه دهند.

استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: امام رضا (ع) هرگز خود را منحصر به حجاز ندانسته و می فرمدند در هر کجا که لازم باشد، باید پیام معرفت و حقیقت اسلام به جهانیان معرفی شود و ما باید این پیام را به جهانیان برسانیم.

مبلغ بین المللی حوزه تصریح کرد: امام رضا(ع) از حیث علمی و رفتاری یک مبلغ بین المللی و فرامرزی برای اسلام بودند که می فرمودند باید پیام اسلام به هر صورتی که شده و به زیباترین کلام به گوش همه جهانیان برسد.

حجت الاسلام سهروردی اظهار داشت: ایشان به لحاظ مشروعیت نیز معتقد بودند که اسلام مرز نمی شناسد و پیام اسلام باید به زیباترین شکل و کلام به گوش همه انسانها رسانده شود چرا که خود حضرت نیز به این فضای تبلیغی پرداخته اند.

وی با بیان اینکه جهان اسلام در عصر حاضر گرفتار تنش های زیادی در مورد اسلام است، خاطر نشان ساخت: ما فقط باید پیام اسلام و اهل بیت(ع) را آنگونه که هست ابلاغ کنیم و نگذاریم با تبلیغ نادرست چهره اسلام آسیب ببیند.

استاد حوزه و دانشگاه عنوان کرد: جهان اسلام امروز با دو پدیده اسلام هراسی و معرفی چهره خشن از اسلام روبروست و معرفی نادرست نا اهلان از اسلام درمورد مسائل دینی و اجتماعی سبب اسلام هراسی شده است.

 مبلغ بین المللی حوزه یادآورشد: وجود دشمنان داخلی و درونی اسلام از جمله داعش، وهابیت و تکفیری ها با عملکرد نادرست خود چهره ای خشن از اسلام را معرفی کرده اند و باعث شدند دیدگاه جهان نسبت به اسلام را خدشه دار سازند.

حجت الاسلام سهروردی با بیان این که جهان اسلام باید با الگوگیری از معارف اهل بیت(ع) بویژه امام رضا(ع) ترویج یابد،‌ابراز داشت: بنا برگفته خود حضرت اگر اسلام و کلام ما به زیباترین و بهترین شکل معرفی شود می توان پیام و مکتب اصیل اسلام را به گوش جهانیان رساند.

استاد حوزه و دانشگاه در پایان گفت: جامعه و عصر حاضر، رسانه، دانشگاه، حوزه و صدا و سیما باید با توجه به فعالیت گسترده دشمنان و مخالفان اسلام بهترین کتاب، فیلمنامه و صدا  را درباره معارف اهل بیت (ع) و اسلام تهیه کند و در اختیار جهانیان قرار دهد.

پایان پیام/348

http://shabestan.ir/detail/News/481731