عربستان خائن الحرمین شایستگی خادم الحرمین بودن را ندارد
69 بازدید
تاریخ ارائه : 4/22/2015 8:29:00 AM
موضوع: اخلاق و عرفان

عربستان خائن الحرمین شایستگی خادم الحرمین بودن را ندارد

استاد دانشگاه و روحانی کاروان حج و زیارت گفت:عربستان خائن الحرمین شایستگی خادم الحرمین بودن را ندارد و نباید ام القرا خوانده شود.

حجت الاسلام یحیی سهروردی جهانگیری در گفت و گو با سمت وسو،با اشاره به اتفاقات اخیر در فرودگاه جده و بی حرمتی هایی که به حجاج ایرانی شده است،افزود: همه ساله تعداد زیادی از حجاج ایرانی به سفر عمره و تمطع اعزام شده و از این طریق مسئولان وهابی سعودی بسیار منتفع شده و سود کلانی را کسب می کنند با این حال برخوردهای بسیار بد و دور از شانی را نسبت به زائران و حجاج ایرانی دارند این بار نیز خصومت و عقده خویش را نسبت به جامعه شیعه ایرانی ابراز کردند.

وی ادامه داد:ملت مسلمان ایرانی این عمل زشت را محکوم  می نمایند و در انتظار مجازات عاملان این اتفاق می باشند.

این کارشناس با اشاره به تجاوز عربستان به یمن و ایجاد ناامنی ها در آن منطقه، تصریح کرد: عربستان در واقع نقش بازیگران شیطان صفت و دشمنان اسلام را بازی می کند.

این مسئول عنوان کرد: یکی از اهداف اصلی عربستان متوقف کردن موج بیداری اسلامی در میان مسلمانان و ایجاد رخنه در میان شیعه و سنی میباشد.

وی  با بیان اینکه جنگ عربستان با یمن یک جنگ طائفی  نبوده،تاکید کرد:عربستان سعی دارد این جنگ را جنگ طائفی مطرح نماید در حالیکه  این جنگ ، جنگ ظالم بر مظلوم  است.

وی ادامه داد:در این برهه حساس تاریخی که برخی کشورهای اسلامی در آتش جنگ با تروریست‌ها می‌سوزند، اقدام ننگین عربستان در حمله به کشور یمن با همکاری یاوران همیشه شیطان یعنی آمریکا و اسرائیل و شرکت کشورهای مختلف در این جنگ نابرابر یادآور جنگ احزاب در صدر اسلام است و همانگونه که با امدادهای غیبی و مدد الهی مشرکان در جنگ احزاب شکست خوردند، ایادی استکبار و شاگردان شیطان نیز در این مقابله محکوم به شکست مفتضحانه خواهند بود.

وی در ادامه گفت:تجاوز عربستان به یمن با حمایت آمریکا و اسرائیل صورت می‌گیرد.

جهانگیری خاطر نشان کرد:عربستان را نباید ام القرا جهان نامید چراکه کشوری با چار چوب دیکتاتور ی و مستبد است.

این مسئول تاکید کرد:عربستان کشوری است که حتی زنان این کشور از آزادی های شرعی اسلامی محروم هستند .

انتهای پیام/

http://samtosoo.ir/archives/12100.html