کتاب مسجد مجازی، رهیافت ها و راه کارها اثر حجت الاسلام جهانگیری سهروردی کتابی است در تبیین جایگاه و منزلت مساجد در فضای مجازی
44 بازدید
تاریخ ارائه : 11/11/2014 11:07:00 AM
موضوع: اخلاق و عرفان

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کانونهای فرهنگی هنری مساجد استان تهران به نقل از شبستان، کتاب «مسجد مجازی، رهیافت ها و راه کارها» اثر حجت الاسلام یحیی جهانگیری سهروردی با در برداشتن هشت فصل مجزا به تبیین جایگاه و منزلت مساجد در فضای مجازی می پردازد.

از عناوین برجسته بخش های این کتاب می توان به ادیان و معابد مجازى، مخالفان معابد و مساجد مجازى، مساجد فرصت‏ها و تهدیدات پیش‏رو، مسجدمجازى و بازیابى کارکردهاى متنوع مساجد، مسجدمجازى، پلى براى صدور انقلاب و مسجدمجازى و بایسته چشم‏ انداز بیست ساله ایران اسلامى اشاره کرد.

در واقع مولف این کتاب در جست و جوی این است تا جایگاه اسلام در دنیای مجازی را مشخص و ضمن تبیین نقش آن، حضور انقلاب و اسلام در دنیای مجازی را مورد بررسی قرار دهد.

در بخشی از این کتاب می خوانیم: «... آمار نشان از این دارد که مطالعه مذهبى جوانان رو به کاهش است. اینترنت به عنوان ابزارى که جوانان روزانه لحظاتى را با آن سپرى مى‏کنند، مى‏تواند به مدیریت خوب و تولید انبوه محصولات دینى بر فضاى وب، در گسترش دانش دینى جوانان مؤثر افتد و خود موجب گرایش جوانان به مساجد شود. زیرا بخشى از این محصول عرضه شده در فضاى وب، درباره جایگاه مساجد خواهد بود و این خود بر راهبرد ما در مسجد مجازى که عبارتست از آستانه بودن مسجد مجازى براى مساجد واقعى، گواهى نیک خواهد بود....»


کتاب مسجد مجازی، رهیافت‌ها و راهکار‌ها به همت دفتر مطالعات و پژوهش های مرکز رسیدگی به امور مساجد برای نخستین بار در تیرماه 1387 و با تیراژ 3000 نسخه منتشر شده است. 

علاقه مندان به تهیه این کتاب می توانند به دفتر مطالعات و پژوهش های مرکز رسیدگی به امور مساجد واقع در قم، خیابان 45 متری شهید صدوقی، خیابان حضرت ابولفضل(ع)، بعد از چهار راه اول،  پلاک 103مراجعه کنند و یا با شماره های 7ـ 2923836 تماس بگیرند.
پایان پیام/

http://slm-karbala.ir