روز شمار محرم ششم
417 بازدید
تاریخ ارائه : 11/6/2014 9:38:00 PM
موضوع: اخلاق و عرفان

سرویس : قم زمان :  ۱۳۹۳/۸/۹ - ۱۹:۱۳ شناسه خبر :۴۱۳۹۰۷
همراه با کاروان کربلا/6
خبرگزاری شبستان: مبلغ لبن المللی حوزه گفت: امام حسین (ع) درروز ششم محرم نامه ای به برادرش محمد حنفیه نوشت و از فانی بودن دینا می گوید که دنیا چقدر کوچک و بی ارزش است که بیان این جملات نشان می دهد نزدیک شدن امام به لحظه مرگ و شهادت را گزارش می هد. 

حجت السلام یحیی جهانگیری سهروردی استاد حوزه و داشگاه در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در قم، گفت: با توجه به سنت مرسوم در سال 61 روز عاشورا جمعه بوده است در نتیجه 5 محرم در روز یکشنبه بوده است. وی افزود: در ایرن روز گفته شده در سپاه ابن زیاد شخصی با نام شبث با نیرویی هزار نفره به کربلا لشکر کشی میکند و این لشکر کشی از کوفه به کربلا ادامه دارد .

مبلغ بین المللی حوزه گفت: در میان نیروها برخی به امام ملحق می شوند عبیدالله بن زیاد وقتی شنید زجر بن قیص را می فرستد در مسیر کربلا تا راه را برای هر کس که می خواهد به امام بپیوندند ببندد و آنها را بکشد و برای این کار 500نفر را برای کمک فرستاد. حجت الاسلام

جهانگیری سهروردی ادامه داد: در روز پنجم محرم از میان نیورهایی که دام زجربن قیص اسیر بودند تنها یک نفر به نام عامر توانست به امام ملحق شود و در صحنه جنگ جز شهدای کربلا شد.

استاد حوزه و دانشگاه اظهار داشت: در روز ششم محرم عبیدالله نامه های به عمر بن سعد نوشت که من مدام مراقب تو هستم من برای تو نیروی سواره، پیاده نظام فرستادم و همه مردم به من گزارش کارهای تو را می دهند و تو در اجرای دستورات من کوتاهی می کنی از این به بعد مراقب رفتار خود باش.

وی یاد آور شد: حبیب بن مظاهر نزد امام آمد و گفت اجازه بده من طائفه ام را به سمت شما دعوت کنم حبیب بن مظاهر شبانه می رود و با طائفه اش صحبت می کند عمر بن سعد متوجه می شود حبیب آنها را به سمت امام دعوت کرده است.

مبلغ بین المللی حوزه خاطر نشان ساخت: امام حسین (ع) در چنین روزی نامه ای به برادرش محمد حنفیه نوشت و از فانی بودن دینا می گوید که دنیا چقدر کوچک و بی ارزش است که بیان این جملات نشان می دهد نزدیک شدن امام به لحظه مرگ و شهادت را گزارش می هد.

ادامه دارد...

http://shabestan.ir/detail/News/413907