کتاب «بگذار زندگی کنم» در زنجان به چاپ می‌رسد
42 بازدید
تاریخ ارائه : 4/23/2014 8:07:00 AM
موضوع: اخلاق و عرفان

با محوریت سبک زندگی؛

کتاب «بگذار زندگی کنم» در زنجان به چاپ می‌رسد

گروه اندیشه: رئیس حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان زنجان از چاپ و انتشار کتاب «بگذار زندگی کنم» با محوریت سبک زندگی اسلامی توسط این حوزه، همزمان با اردیبهشت امسال خبر داد.

حجت‌الاسلام سعید احمدی، رئیس حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان زنجان در گفت‌و‌گو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از زنجان، با بیان این‌که پس از انتشار بیانات مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت ترویج سبک زندگی اسلامی در خراسان شمالی، اهمیت پرداختن به این موضوع از سوی حوزه و دانشگاه روشن‌تر شد، گفت: در همین راستا، جمعی از دین‌پژوهان این حوزه با همکاری حجت‌الاسلام یحیی جهانگیری، یکی از پژوهشگران دینی این حوزه، اقدام به پژوهش در این زمینه نمودند.
وی افزود: این دین‌پژوهان با تشکیل گروهی با محوریت سبک زندگی، مطالبی را از میان منابع تاریخ اسلام تهیه کرده و در قالب 7 نگاشت، آن را گردآوری کرده‌اند که در حال حاضر جمع‌بندی این مطالب، در قالب کتاب «بگذار زندگی کنم» تهیه شده و در مرحله صفحه‌آرایی و چاپ قرار دارد.
رئیس حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان زنجان با اشاره به این‌که تهیه و جمع‌آوری مطالب این کتاب، از تابستان سال گذشته آغاز شده است، اظهار کرد: 6 نگاش از کتاب «بگذار زندگی کنم»، مطالبی در خصوص سبک زندگی برگرفته از منابع و آموزه‌های دین اسلام بوده و نگاشت هفتم نیز مربوط به فرمایشات مقام معظم رهبری در این زمینه است.
حجت‌الاسلام احمدی تصریح کرد: این کتاب، نگاهی نو به سبک زندگی اسلامی در برهه کنونی داشته و کتابی علمی محسوب نمی‌شود، بلکه آموزه‌هایی در زمینه شیوه زیستن برگرفته از دین اسلام و مطابق با فضای ذهنی جوانان را ارائه می‌دهد.
وی ادامه داد: کتاب «بگذار زندگی کنم» با محوریت سبک زندگی اسلامی، نخستین کتابی است که توسط حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان زنجان تهیه شده و در اختیار عموم قرار خواهد گرفت.

http://iqna.ir